
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 501
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28819
Ext.Price$0.28819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28819 | $0.28819 |
| 10 | $0.22800 | $2.28000 |
| 50 | $0.19791 | $9.89550 |
| 100 | $0.17179 | $17.17900 |
| 500 | $0.15733 | $78.66500 |
| 1000 | $0.14860 | $148.60000 |
